Zahraniční vozy

   Na této stránce je možné si prohlédnout kolejiště se zahraničními tramvajemi provozovanými na mém kolejišti či tramvaje, které vlastním, ikdyž zatím nemají motorový pojezd.

   Červeno a žlutobílé čtyřnápravové tramvaje jsou americké koncepce typ Yellow Brill 22E, nepovedlo se mi zatím ovšem zjistit v jakém městě či dopravním podniku tyto vozy jezdí, nikde o tom není ani zmínka.
Zeleno krémová americká tramvaj koncepce PCC je další tovární model firmy bachmann a znázorňuje tramvaj z dopravního podniku PTC- Philadelphia.
Žlutočervená a žlutobílá krátka dvounápravová tramvaj typu Brill 21E byly provozované v Lisabonském dopravním podniku. Žlutobílá rekonstruovaná varianta s tyčovým i polopantografovým sběračem je provozovaná dodnes.

  Dva pracovní vozy, oranžový a zelený od německého výrobce Düwag jsou pouze jako maketa, pojezdy byly použity pro brněnské historické vozy. Oranžová varianta byla provozovaná v městě Düsseldorf.
 Dvounápravová tramvaj Düwag z Düsseldorfu s vlečným vozem a reklamou na Coca-colu je kopie skutečně provozované reklamy ve zmíněném městě. Modrá tramvaj s vlekem je nepojízdná maketa tramaje Düwag dopravního podniku Zürich, vznikla přestavbou a přelakováním dvou pracovních vozů.

         

   Na kolejišti jsou také německé tramvaje NF6 z Düsseldorfu a MGT6 z města jménem Mülheim. Obě tramvaje jsou ve skutečnosti nízkopodlažní a jsou tak na modelovém kolejišti vůbec prvními modely nízkopodlažních tramvají, zatím však jen makety bez motorků. Na fotografiích tramvaje NF6 a MGT6 spolu s ostatními již výše zmíněnými vozidly.

                                       

   Londýnské patrové tramvaje E1 které se samozdřejmě nevejdou pod troleje vlastním zatím dvě, jsou to docela zdařilé makety skutečných vozů.

     

    Kloubová tramvaj GT6 evidenčního čísla 50 s reklamou Javaanse Jongens byla provozována v městě Bochum, jedná se o model od výrobce Arnold, velice kvalitní a do detailu zpracovaný model má vynikající jízdní vlastnosti a úžasný vzhled.

           

GT6 evidenčního čísla 1543 v barvách města Zürichu.

        

   Tramvaj NGT8G jezdící v německé Geře s reklamou na nově otevřenou tramvajovou linku č.1.Vozidlo typového označení GT8Z je možné potkat v německé Freiburgeru s celoplošnou reklamou a konečně nízkopodlažní vlek SB9 z německého Darmstadtu.

                          

Anglické tramvaje Brill na kolejišti :