Ondřej Brouzda

Kolejiště pana Ondřeje Brouzdy ve velikosti N 1:160:

 
Kolejiště má rozměr 80 x 180 cm, nemá žádnou předlohu,vzdáleně by mohlo připomínat tramvaje v Liberci nebo v Ustí nad Labem. V maximalní míře jsou použity pérové vyhybky, pouze 3 vyhybky (z 8) jsou elektricky přestavovány. Tato část tramvajového kolejiště má svoje hlavni místo v popředí, kde je rozdvojení obou tramvajových tratí, dvě vyhybny a odstavná kolej. Kolejiště je hotovo tak z poloviny, chybí realizovat levou část vlakového oválu včetně terénu, lesa a taky nadraží.

 Na normalním rozchodu jsou v provozu především čtyřnápravové tramvaje T1(DP Praha), T2 (DP Plzeň), souprava T3 (DP Plzeň), souprava Gotha T4+B4 (Berlin), KT4D (Berlin) a souprava dvounápravových vozů Ponorka a Krasin pražského DP. Dále tu jezdí tovármí modely tramvají Düwag GT6, Combino a také Brill a PCC.


  Úzkorozchodná tramvajová trať (rozchod 6,5 mm) je v podstatě jen jednokolejný ovál svyhybnou, v provozu jsou zatím jen 2 soupravy tramvají DP města Ustí nad Labem. Jednu soupravu tvoří Bovera č. 81 a vlečný vůz č. 4, druhou vůz typu 6MT (zatím bez evidenčního čísla) s jednosměrným vlekem č. 3. Oba motorové vozy jsou na pojezdech motoráku Märklin ve velikosti Z. V budoucnu je v plánu stavba čtyrnápravových tramvají T2 a T3 (pravděpodobně DP Liberec).

         

Zde několik obrázků vozidel na pneumatikách (Ikarus 280, Roman 112, Karosa ŠD 11, pracovní vůz trolejového vedení - šibenice Praga RND), T6 DP Praha, Rekovůz z Berlína, MT4 a souprava vozů MAN vzniklá přestavbou v 60 tých letech v Drážďanech. Z města Rostock pochází kloubová Gotha G4.

 

Grosse Hecht neboli velká štika z Drážďan, KT4D Potsdam, vitrínová KT4D Erfurt, KT3 Plzeň, a závěrem 3x ústecký Ringhoffer (č. 93 Pionýrka – 1965, původní stav jako vůz 71, pak jako pracovní vůz č. 88 (dnes Liberec 78) a s vlekem.

 

Několik tramvají čekajících za vozovnou. Tamvajový čistič č. 4056; výrobce Isola Berlin 1922 (rekonstrukce 1950), tramvaj T1 a souprava dvounápravových vozů Ponorka a Krasin pražského DP.Vozidla


Pokud se Vám nějaký model od Ondřeje Brouzdy líbí a máte o něj zájem, napište si o informace na email: ondra.brouzda@seznam.cz


Fotografie Ondrových tramvají a autobusů na našem kolejišti:

Video: